
Recept: Heri heri
Als ik het gerecht Heri Heri eet, doet het me altijd denken aan de binnenlanden van Suriname. De combinatie van de bananen, vis, de geur en de smaak. Dit recept bevat boordevol vitaminen en mineralen. Tevens geschikt voor mensen die veganistisch eten. Laat dan de bakkeljauw weg en maak gebruik van een vegan vervanger.
Ingrediënten
- 450 gram bakkeljauw filet
- 2 rijpe bananen bakbananen
- 2 groene bananen
- 1 pak diepvries cassave(gekookt)
- 4 eieren
- 2 zoete aardappelen
- 1 ui in blokjes gesneden (bakkeljauw)
- 1 eetlepel tomatenpuree (bakkeljauw)
- 2 teentjes knoflook geperst (bakkeljauw)
- snufje zwarte peper of Madame Jeanette naar smaak
- 8 takjes verse selderij je gebruikt alleen de bladeren (bakkeljauw)
- 3 eetlepels olie zonnebloem of olijfolie
Instructies
- Schil de zoete aardappelen en bananen en breng ze aan de kook. Groene bananen nemen meer kooktijd in beslag dan rijpe bananen omdat ze harder van structuur zijn.
- Breng de diepvries cassave aan de kook in lichtgezouten water.
- Nadat het geheel circa 20 minuten aan de kook is geweest,laat je de bananen, cassave en zoete aardappelen uitlekken.
- Bereid de bakkeljauw volgens het recept. Bekijk hieronder in de notities de link naar het recept.
- Serveer de bananen, zoete aardappelen, cassave en bakkeljauw.Dit gerecht is door de bananen lekker voedzaam maar ook machtig.
Notities
Bekijk hier het basisrecept bakkeljauw.
Een echte heri heri maak je af door er een gekookt ”eitje” aan toe te voegen. Kook 4 eieren, pel ze en nuttig ze bij de Heri heri.

